Jak opiekować się dzieckiem od urodzenia do 2 miesięcy

Większość rodziców zapyta o najlepszy wiek do opieki nad noworodkiem. A kiedy ich zapytam, powiem im, żeby zajęli się dzieckiem od urodzenia do dwóch miesięcy, a powód jest prosty. To jest idealny wiek, aby rozpocząć opiekę nad dzieckiem.

W wieku jednego miesiąca dziecko zacznie chodzić. Zacznie siedzieć i zacznie bawić się zabawkami. W tym wieku będzie zainteresowane poznawaniem nowych rzeczy i zacznie rozwijać swoje zmysły. W wieku trzech miesięcy zacznie jeść stałe pokarmy.

Twoje dziecko potrzebuje szczególnej uwagi w tym wieku. Ale jeśli zaczniesz zajmować się dzieckiem przed ukończeniem pierwszego miesiąca życia, wtedy z łatwością poradzisz sobie z tym i będziesz mogła podołać nowym obowiązkom.

Oto wskazówki, które możesz zastosować, aby zadbać o swoje dziecko od urodzenia do dwóch miesięcy.

1. Kąpiel raz dziennie

Ważne jest, aby wziąć kąpiel z dzieckiem raz w ciągu dnia. Kąpiel da dziecku uczucie czystości i świeżości.

2. Karm swoje dziecko mlekiem matki lub mieszanką

Mleko matki jest najlepszym rozwiązaniem dla niemowląt. Dostarczy dziecku niezbędnych składników odżywczych. Ale jeśli nie można zapewnić mleko matki, to zaleca się stosowanie formuły.

3. Zapewnij odpowiednie odżywianie

Żywienie dziecka będzie zależało od jego wielkości i wieku. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 6 miesięcy, wtedy powinnaś karmić je mlekiem. Po sześciu miesiącach możesz zacząć karmić go płatkami zbożowymi, owsianymi, chlebem itp.

4. Utrzymuj prawidłowy cykl snu

Dziecko śpi przez 12 godzin w ciągu doby. W ciągu dnia dziecko śpi od 8 do 9 godzin, a w nocy od 4 do 5 godzin. Możesz łatwo uśpić swoje dziecko, pocierając tył jego szyi.

5. Zadbaj o wygodę dziecka

Jeśli Twoje dziecko płacze przez długi czas, to musisz zmienić jego pozycję i sprawić, by było mu wygodnie. Nie karm go butelką, gdy płacze przez długi czas. Jeśli karmisz go butelką, to możesz się rozproszyć i nie zauważysz jego płaczu.

6. Unikaj dawania dziecku zabawek

Zabawki będą rozpraszać dziecko i nie będziesz w stanie zwrócić uwagi na swoje dziecko. Dlatego nie zaleca się dawania dziecku żadnych zabawek.

7. Używaj wysokiego krzesła

Zaleca się używanie wysokiego krzesła dla dziecka. Możesz łatwo nakarmić swoje dziecko z pomocą wysokiego krzesła. Zapewni ono dziecku stabilną podstawę i będziesz mogła zapewnić mu odpowiednie odżywianie.

8. Baw się z dzieckiem

Nie daj się znudzić zabawą ze swoim dzieckiem. Staraj się bawić z nim i trzymać go za rękę. Zabawa z dzieckiem sprawi, że będziesz miała zajęcie i nie będziesz mogła oderwać od niego wzroku.

9. Nie zapominaj o zachowaniu zdrowia

Nie ma nic lepszego