5 Pysznych i łatwych do przygotowania przepisów na zboża z prosa dla niemowląt

Proso jest pożywnym ziarnem zbóż o bogatych wartościach odżywczych i może być używane jako główny składnik w różnych przepisach. Jest więc doskonałym zamiennikiem dla ryżu i owsa. Ale nie każdy ma pomysł, aby używać prosa dla niemowląt. Ponieważ nie ma konkretnego przepisu na płatki z prosa dla niemowląt.

Ale, przygotowałam pięć pysznych i łatwych do przygotowania przepisów na płatki z prosa dla niemowląt i pomoże ci to przygotować mniam mniam płatki z prosa dla niemowląt bez żadnego wysiłku.

1. Owsianka z miodem i rodzynkami

Jest to najczęstszy płatek śniadaniowy dla niemowląt i zaspokoi ich głód. Dodaj 1 łyżkę miodu do 2 szklanek wody i gotuj ją przez 3 minuty. Po tym czasie dodaj 3 łyżki płatków prosa i 1 łyżeczkę cynamonu w proszku. Gotuj przez kolejne 3 minuty. Teraz dodaj pół filiżanki rodzynek i wszystko dobrze wymieszaj.

2. Mleko i zboże z prosa

Proso jest dobrym źródłem białka i witamin, więc możesz przygotować płatki z prosa z mlekiem. Aby go przygotować, zagotuj 4 szklanki wody i dodaj do niej 2 szklanki płatków prosa. Dodaj pół szklanki mleka i 2 łyżeczki cynamonu w proszku. Gotuj ją przez 10 minut i mieszaj co 5 minut.

3. Banan z płatkami prosa

Banany są świetnym źródłem witaminy B6 i potasu, dzięki czemu Twoje dziecko będzie zdrowe. Aby przygotować ten przepis, musisz zagotować 3 szklanki wody i dodać do niej 2 szklanki płatków prosa. Następnie pokrój banana i dodaj go do mieszanki. Dobrze wymieszaj i gotuj przez 10 minut.

4. Cynamonowe tosty z rodzynkami

Rodzynki są doskonałym źródłem antyoksydantów i błonnika. Tak, to jest yummy przepis dla niemowląt i to sprawi, że Twoje dziecko zdrowe. Możesz przygotować go z dowolnym rodzajem chleba, ale ja wolę używać chleba z rodzynkami. Aby przygotować ten przepis, musisz podgrzać 3 szklanki wody i dodać do niej 1 szklankę płatków prosa. Po tym dodać 2 łyżeczki cynamonu w proszku i 2 filiżanki rodzynek. Dobrze wymieszać i gotować przez 10 minut.

5. Kaszka ryżowa

Ryż jest zdrowym ziarnem i jest bardzo odpowiedni dla niemowląt. Tak więc, jest to najlepsza opcja dla Twojego dziecka. Aby przygotować ten przepis, musisz zagotować 5 szklanek wody i dodać do niej 3 szklanki płatków prosa. Dodaj ½ filiżanki ryżu i ½ filiżanki mleka. Gotuj go przez 8 do 9 minut, a następnie dodaj 2 łyżeczki cynamonu w proszku i szczyptę soli.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych przepisów na płatki z prosa dla niemowląt. Ja również podzieliłem się z wami kilka yummy i łatwe do przygotowania receptur płatków prosa. Więc, jeśli chcesz uczynić swoje dziecko zdrowym, to spróbuj przygotować te pyszne płatki z prosa dla niemowląt.