Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Uroki wsi #1

Posted on 18 2 m read 102 views

Uwielbiam wieś. To tutaj się urodziłam, tutaj się wychowałam, tutaj się zakochałam, tutaj mieszkam.Wydawać by się mogło śmieszne, co może być fajnego w mieszkaniu na wsi? Przecież większość młodych ludzi właśnie z niej ucieka, by rozkładać skrzydła i rozwijać się w wielkim mieście. Niby tak, ale gdy dorastają i zakładają rodziny to właśnie tutaj wracają, tutaj na wsi budują domy. Tak przynajmniej jest w okolicy w której mieszkam.

Poranki mamy tutaj najwspanialsze ze wszystkich. Czy jest coś piękniejszego od budzących nas śpiewu ptaków, które pobudzają nas do ruszenia swego tyłka z łóżka. Uwierzcie mi, w ostatnich dniach potrafimy spać na prawdę bardzo długo, taki śpiew jest wybawieniem, które motywuje nas do działania i korzystania z kolejnego wspaniałego dnia.

Wieczory z kolei moje uszy wypełnia dźwięk grających świerszczy. Lenka pierwszy raz miała okazję zobaczyć w tym roku dość sporego świerszcza, który nie dość że przyciągnął jej uwagę to dodatkowo nie bała się go. Zdziwiło mnie to, bo boi się muchy która wokół niej lata, a nie boi się dziwacznego owada, który był co najmniej trzy jak nie więcej razy większy od muchy.

Sezon można by powiedzieć, że powoli dobiega końca. Pola zbóż gdzieniegdzie jeszcze zachwycają swoim złocistym kolorem, w większości już skoszone. Przepiękna woń unosząca się w powietrzu, która przypomina mi czasy z dzieciństwa po skoszeniu zboża.  Widok wprost malowniczy, gdy patrzy się na te piękne kłosy, a wśród nich buszujący kociak. Moje dziecko troszkę nie do poznania, ponieważ twarz pokryta farbkami, które utworzyły pyszczek kotka. Tak było ponad tydzień temu, kiedy Lenka wróciła z urodzinek od koleżanki. Po udanej zabawie urodzinowej, postanowiliśmy uwiecznić tą uśmiechniętą buźkę na zachwycającym tle. Cieszę się że zdążyliśmy wykonać te kadry, kolejnego dnia widok był już całkowicie inny w tym miejscu.

IMG_8606

IMG_8620

IMG_8625

IMG_8753

 

IMG_8757

IMG_8758

IMG_8765

IMG_8772

 

Udostępnij

 • My też mieszkamy na wsi 🙂
  I bardzo mi się to podoba a do dużego miasta mogę sobie w każdej chwili pojechać;)

 • Ja niestety w mieście mieszkam, ale każdy taki wypad na wieś celebruję 🙂
  Piękne zdjęcia! 🙂

 • Anna

  Pięknie tam u Was. Ja jestem mieszczuchem i lubię ten miejski harmider. Dobrze mi w tym hałasie póki co. Ale …za jakiś czas, tak mi się marzy jakiś mały domek na wsi …kontakt z naturą, cisza, spokój. super!

 • Pięknie tam u Was 🙂 Lenusia ma śliczną spódniczkę 🙂

 • Wychowałyśmy się na wsi i zawsze wracamy do rodzinnego domu podczas wakacji 🙂 Uwielbiamy ten klimat 🙂
  Super zdjęcia!

 • Agata Chmielewska

  Piękne zdjęcia. Powinnaś wysłać na konkurs https://konkurs.trzyznakismaku.pl/ 😀

  • dziękuję za informację odnośnie konkursu, próbuję swoich sił 🙂

   pozdrawiam

 • Piękne fotografie!
  Ja też bardzo sobie cenę mieszkanie w małym miasteczku. 🙂

 • Ja na wsi spędzałam każde wakacje. Teraz trochę żałuję, że mój synek nie będzie miał do kogo jechać.

 • Monika – Z głową w chmurach

  Piękne widoki, aż miło popatrzeć 🙂 Trafiłam na tego bloga przypadkiem, ale chyba rozgoszczę się na dłużej 😉 Pozdrawiam

 • uwielbiam wieś, zawsze uwielbiałam jeździć do babci 🙂
  cudne kadry :))

 • Ja mieszkam w mieście chociaż uwielbiam te wiejskie klimaty. Mam wrażenie, ze tam zawsze jest słońce i zawsze jest ciepło:)

 • Mieszkam na wsi, tu się wychowałam i nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś indziej. Na okres studiów mieszkałam w Poznaniu, piękne miasto, ale nigdy nie chciałabym tam mieszkać. Pośpiech, zgiełk, tłum… to nie dla mnie.

 • Czasemtakjest Czasemtakjest

  Tak wieś jest piękna.Mieszkam tu od dziecka i nigdy nie zamieniłabym jej na miasto.Ale minusy też są,a największym są komary i sarny zjadające wszystko co im wpadnie w pyszczek,a zwłaszcza świeżo posadzone kwiaty.

 • Wieś jest piękna, klimatyczna, ale dla mnie tylko na pewien okres. Uwielbiam jeździć do domku letniskowego rodziców na wieś i spędzać tam wolne podczas wakacji, szczególnie gdy jest słonecznie i gorąco. Jednak ja jestem sercem i duchem i mieszczuchem, kocham wielkomiejski zgiełk, uwielbiam gdy ciągle coś się dzieje, jestem wdzięczna miastu za bogatą ofertę darmowych i rozwijających rozrywek. Niemniej jednak nie wyobrażam sobie nie spędzić jakiejś części wakacji na wsi…