fbpx

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przygotowanie domu do przybycia nowego członka rodziny to jeden z najbardziej radosnych okresów w życiu każdej rodziny. Ważne jest więc, aby wszystko było przygotowane na ten moment. Dzieci potrzebują starannie kontrolowanego otoczenia, które zachęci ich do snu i zabawy w równym stopniu. Ponieważ szybko dorastają, ważne jest, aby zacząć od dość neutralnej podstawy, którą można zmieniać w miarę ewolucji ich nawyków i potrzeb.

 

Dla noworodków warto trzymać się schematu z miejscem na odpowiednie łóżeczko, kołyskę czy gondolę. Będzie także potrzebny przewijak i miejsce na ubranka oraz pieluszki. Na koniec warto również pomyśleć o wystroju pokoju dziecięcego. Jeśli czujemy się tradycjonalistami, to bierzemy pod uwagę kolor różowy dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców. Jednak warto pomyśleć o czymś nowym i  spróbować zastąpić ten archaiczny i duszący pomysł czymś nieco bardziej twórczym? Kreski, odciski zwierząt i różnorodne pastelowe kolory wspaniale pobudzą młodą wyobraźnię.

źródło: https://shop.projectnursery.com

źródło: https://onekindesign.com

Jakich mebli i akcesoriów potrzebuję do mojego pokoju dziecięcego?

Prawie wszystkie nowo narodzone dzieci głównie śpią – więc ważne jest, aby uzyskać odpowiednią przestrzeń do spania. Warto rozejrzeć się, zanim zdecydujesz, czy chcesz kupić tradycyjne łóżeczko, kołyskę czy kosz Mojżesza.

źródło: https://pl.pinterest.com

źródło: https://pl.pinterest.com

źródło: https://www.instagram.com/p/BgbeYmXhZzK/?taken-by=thebeachpeople

źródło: https://pl.pinterest.com

Jeśli chodzi o meble praktyczne, warto zainwestować w komodę i przewijak, aby dostosować się do potrzeb dziecka. Bogactwo akcesoriów dla dzieci, których będziesz potrzebować, nie powinno być lekceważone, więc upewnij się, że komoda ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkiego – i że pozostaje w zasięgu ręki. Należy również umieścić higieniczny i bezpieczny kosz na śmieci, aby szybko i łatwo usunąć pieluchy lub chusteczki. Jeśli chodzi o podstawowe elementy mebli, warto rozważyć zakup bujaka lub kołyska, aby pomóc ukoić malucha do snu.

źródło: http://www.100layercake.com

źródło: http://www.littlefew.com/

źródło: https://projectnursery.com

Jaki rodzaj oświetlenia najlepiej pasuje do pokoju dziecka?

Jako kluczowy element wystroju pokoju dziecięcego, oświetlenie powinno być odpowiednio dobrane, aby stworzyć bezpieczne, przytulne i spokojne otoczenie dla Twojego dziecka. Wiszące lampy nad kołyską lub łóżeczkiem idealnie  posłużą jako rozrywka la malucha, podobnie jak zabawki z podświetlanymi funkcjami. Warto także zainwestować w przyzwoite światło nocne, które zapewni komfort podczas karmienia czy przewijania maluszka w nocy.

źrodło: http://kidsplayroomideas.co/fint-med-bade-trahus-och-boll-ljusslinga/

 

źródło: https://www.solebich.de

źródło: https://decoracion.trendencias.com

 

 

Czy coś jeszcze przydałoby się do pokoju niemowlaka, a czego nie wymieniłam powyżej?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][/vc_column][/vc_row]

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Puść ten wpis dalej w świat: