Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

upalnie

Posted on 6 2 m read 97 views

Ostatnie dni  zapewniły nam sporą dawkę upałów. W końcu mój organizm otrzymał znaczną ilość naturalnej witaminy d, a skóra nabrała ładniejszego koloru. Poranki są o wiele przyjemniejsze od tych które towarzyszyły mi w ostatnich tygodniach, gdy budziły mnie krople deszczu spływające po szybie. Niestety końcówka lipca nie pozwoliła cieszyć nam się słońcem, wręcz przeciwnie dni były pochmurne i ulewne, a jedyną osobą w domu, która cieszyła się z  tej pogody to była Lena. Mogła skakać bez oporów po kałużach, których utworzyło się na prawdę sporo.

W upały unikamy godzin szczytu do godziny 15 staramy się nie wychodzić z domu. Dziwi mnie jednak fakt, że niektórzy rodzice nic sobie nie robią z ostrzeżeń o niezdrowym działaniu promieni słonecznych, upałach, które są bardzo niebezpieczne dla ludzkiego organizmu a tym bardziej dla dzieci. Place zabaw przepełnione dziećmi bawiącymi się z rodzicami w samo południe. Dzieci bez jakiegokolwiek okrycia na głowie brykają w pełnym słońcu, a matka chowa się w ocienionym miejscu. SZOK! Takie mamy społeczeństwo, gdzie niektórzy po prostu lekceważą zagrożenie wynikające ze strony natury.

Gdy największe zagrożenie ze strony prażącego słońca mija, wybywamy z domu, by cieszyć się ciepłem, które nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa. Dla ochłodzenia korzystamy z basenu. Moczenie swego ciałka jest wielką przyjemnością dla Leny, której nie przeszkadza chłodna woda, ani pomarszczone ciało. Najchętniej w ogóle nie opuszczałaby tego miejsca w którym cały czas można bawić się wodą.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na ochłodzenie się w upalne dni?

IMG_8255

IMG_8421

IMG_8412

IMG_8254

 

 

Udostępnij

 • My wychodzimy na dwór wczesnym rankiem i wieczorami, bo tylko wtedy jest dla nas znośnie i mamy cień na podwórku. Wciągu dnia chronimy się w domu, włączamy wiatrak i odpoczywamy 😉

 • Dziś musiałam wyjść z domu w samo południe, mąż został w domu z dziećmi. Myślałam że padnę, a jak dzieci w takiej temperaturze bawią się na placu zabaw nie mam pojęcia.
  Z domu wychodzimy popołudniu i oczywiście zabawy w wodzie 🙂

 • Carlannite

  Ja uwielbiam gdy jest baaardzo ciepło 😉 To o wiele lepsze niż zima!
  A sposób na upały? Mrożona kawa oraz rodzinne wypady na basen 🙂

 • U nas jeszcze codziennie lody dla ochłody! Piękne zdjęcia :*

 • Ewa Bugno

  Najlepsza woda w rzece czy basenie nieważne byle była ,i lody :-)piękne zdjecia

 • Pamiętamy jak nasza mama w takie upały lała nam do wielkiej miski (wtedy nie było jeszcze dmuchanych basenów) zimną wodę 🙂 Cień plus zimna woda to idealne miejsce na zabawy dla dzieciaczków 🙂