gry polecamy recenzje

Top Trumps Kraina Lodu

W ostatnim czasie jedną z najbardziej cieszących się popularnością bajką okazała się Kraina Lodu. Opowieść o dwóch siostrach Annie i Elzie oraz pozostałych bohaterach pokochała chyba każda dziewczynka. Uwielbiamy tą bajkę , a nasze dziecko wręcz oszalało na punkcie głównych postaci.

Winning Moves UK stworzyło wspaniałą IMG_816756grę karcianą TOP TRUMPS Kraina Lodu, która wprowadzi nas w świat bajki Disneya  i pozwoli odkryć graczom poprzez wybór atrybutów bohaterów gdzie kryje się magia.

Wykonanie gry jest na bardzo wysokim poziomie. Karty mieszczą się w niewielkich rozmiarów plastikowym pudełku. Ilustracja na kartach idealnie odwzorowują bohaterów z Krainy Lodu. Karty do gry mają piękną kolorystkę, są przejrzyste i zachęcają by po nie sięgnąć.

W grę może grać dowolna liczba osób!

JAK GRAĆ (zasady gry są proste)

W pierwszej kolejności rozdajemy wszystkie karty pomiędzy graczy. Karty powinny być odwrócone tak by nie było widać bohaterów. Gracze rozpoczynając grę biorą wszystkie swoje karty układają w taki sposób, by widoczna była tylko jedna karta z wierzchu z opisem bohatera.

Grę rozpoczyna osoba siedząca po lewej stronie osoby rozdającej karty. Wybiera ona jeden z atrybutów przedstawionych na karcie swojego bohatera oraz odczytuje ją na głos. Pozostali gracze także odczytują tą samą wartość na swoich kartach. Wygrywa gracz, który ma na swojej karcie najwyższą wartość i zabiera on karty od pozostałych graczy i chowa je razem ze swoją kartą na spód swojej talii. Zwycięzca tej rundy rozpoczyna nową turę gry i wybiera kolejną cechę z karty znajdującej się na górze.

Gdy dwóch graczy ma taką samą wartość wybranej cechy, dochodzi do DOGRYWKI. Karty z taką samą wartością odkładamy na bok, ten sam gracz wybiera cechę na kolejnej karcie. Zwycięzca zabiera wszystkie karty z dogrywki.

ZWYCIĘZCĄ zostaje osoba, której uda się zebrać wszystkie karty.

Przyznacie, że zasady gry są banalnie proste, dlatego w grę może grać każdy, gdzie tylko chce. Podróż dla najmłodszych nie musi być skazana tylko na podziwianiu pięknych widoków, wystarczy sięgnąć po tę grę, by umilić dziecku wielogodzinną podróż.

Lence gra od razu przypadła do gustu i choć miała problem z odczytaniem  danego atrybutu, to jednak nie poddała się – grała dalej. Gra wspaniale uczy porównania liczb, jeśli dziecko jeszcze tego nie potrafi na pewno nauczy się poprzez grę.

Bez-nazwy-1

Gra Top Trumps Kraina Lodu z pewnością spodoba się dzieciom, dzięki pięknym ilustracjom przedstawiającą bohaterów bajki Disneya. Grę polecam szczególnie rodzicom, którzy chcą zadowolić dzieci i sprawić im niezwykłą radość z posiadania tej wspaniałej gry. Dla dzieci Kraina Lodu to coś więcej niż tylko porywająca animacja Disneya.

IMG_816374Gra dostępna także w wersji  Top Trumps My Little Pony.

IMG_823611

IMG_82431

You Might Also Like

Close