fbpx

Niejednokrotnie myślałam o tym aby  wykupić własną domenę, hosting i tym samym przejść na WordPress. Choć blogspot zapewniał mi stabilizacje pod kontem finansowym,  nie ponosiłam żadnych kosztów z tytułu posiadania bloga na tej platformie  to jednak bardzo mnie ograniczał. Zapewne osoby posiadające blogspota, którym niepotrzebne są zmiany stwierdzą po co płacić za coś podobnego co można mieć za darmo, uwierzcie mi WordPress posiada o wiele więcej możliwości niż blogspot, a co z tym idzie – mamy większe pole do popisu.

Często odwiedzałam blogi utworzone właśnie na WordPressie i zazdrościłam blogerom pięknego przejrzystego wyglądu bloga do którego chętnie się wracało. Próbowałam stworzyć coś podobnego na bloggerze, ale niestety po kilku nieudanych próbach po prostu się poddałam. Zdecydowałam się podjąć kolejny krok, mianowicie stworzenie bloga właśnie tutaj na własnej domenie opartej na WordPressie.

Czy warto zamienić Bloggera i wybrać WordPress?

Zdecydowanie tak. Choć użytkuje go tylko kilka dni i odkrywam zalety blogowania na WordPressie mogę  stwierdzić, że jestem bardzo zadowolona z tej zmiany. Jak każda kobieta która uwielbia zmiany, ładny i przejrzysty design.

Napotkałam kilka komplikacji podczas przenoszenia postów z bloggera, ale dzięki informacjom zawartym w sieci z wszystkim można sobie poradzić.

Zalety, które już odkryłam podczas korzystania z WordPressa:

  • WordPress daje mi łatwą możliwość rozwinięcia bloga o nowe funkcje
  • Posiada szeroką gamę szablonów i wtyczek, dzięki którym stworzymy ładny i niepowtarzalny wygląd bloga
  • Prosty w obsłudze – nie wymaga znajomości PHP czy HTML
  • Spora grupa osób w sieci oraz wsparcie techniczne zdecydowanie ułatwiają rozwiązywanie pojawiających się problemów.

Bardzo się cieszę bo w końcu mamy nasz mały, własny kącik w wirtualnym świecie, nie wynajmowany na serwerach google, tylko własny 🙂

 

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Puść ten wpis dalej w świat: