fbpx

Czymże by było życie bez naszych bliskich. Rodzina, przyjaciele, najbliżsi,  najważniejsi, niezastąpieni pełnią ważną funkcję w naszym życiu. Choć może nie zdają sobie z tego sprawy to właśnie dzięki nim nasz świat jest cudowniejszy. Ważne jest posiadanie przyjaciół, którym możemy powierzyć nasze sekrety. Przyjaciół, którzy poświęcają nam swój cenny czas. Możemy im się wyżalić z własnych smutków, rozterek, oni z kolei pocieszają nas i próbują rozwiązać wyjście z każdego problemu. Cieszą się i płaczą razem z nami. Oni są na każde nasze zawołanie, czekając by nieść nam pomoc, by rozwikłać nasze problemy. Po prostu rozumieją nas bez słów.

life-862967_1920

Niestety życie byłoby zbyt kolorowe gdyby otaczali nas tylko szlachetni ludzie. Pseudoprzyjaciele są wśród nas i czy tego chcesz czy nie niestety taka jest prawda. Zdarza się, że zdradzasz im jaka przytrafiła ci się wyjątkowa sytuacja, a oni potrafią ośmieszyć cię wykorzystując ten fakt z twojego życia. Zwierzasz im się z każdego szczegółu bo przecież ufasz im bezgranicznie, a oni wykorzystują naszą naiwność przeciwko nam samym zdradzając nasz sekret grupie wspólnych znajomych. Pomagasz im gdy tego potrzebują, a gdy sam potrzebujesz pomocy niestety nie masz na co liczyć, pozostajesz sam ze swoimi problemami.

Płacz, lament, załamka na przemian ze wściekłością, towarzyszą nam, gdy zdajemy sobie sprawę że nie mamy na kim polegać, osoby które uważaliśmy za przyjaciół po prostu ich nie ma. W żaden sposób nam to nie pomoże, że popadniemy w depresję odcinając się od najbliższego nam otoczenia. Próbujemy znaleźć wyjście z tej jakże ciężkiej dla nas sytuacji, która nieraz wykańcza nas psychicznie. Uwierzcie mi, że na prawdę nie warto. Nie warto brać tego do siebie, nie warto przejmować się. Należy zmienić podejście do życia i powiedzieć sobie – MAM TO W D…E. Mi osobiście pomaga i podejrzewam, że z takim przesłaniem pomoże nie jednej osobie, która znalazła się w podobnej sytuacji. Zbyt wiele razy przejmowałam się takimi błahostkami, zbyt wiele łez wylałam by w dalszym ciągu popełniać ten sam błąd. Wraz z przybywaniem lat w naszym życiu, człowiek staje się mądrzejszy i nie popełnia tych samych pomyłek, przez które cierpiał jeszcze bardziej.

Jesteśmy ludźmi, którzy często popełniają podobne błędy. Obrażamy się, wybaczamy, przeżywamy i żyjemy dalej. Wybaczenie osobom, które nadużyły naszego zaufania na pewno nie będzie należało do najłatwiejszych. Czy będzie to w ogóle możliwe by wybaczyć i zapomnieć? Czy towarzyszyło wam podobne uczucie? Czy macie wiernych przyjaciół, którzy pomagają wam w trudnych sytuacjach życiowych?

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Puść ten wpis dalej w świat: