fbpx

Mamo! Spójrz … ja jadę 🙂

Powiedziała któregoś lipcowego dnia Lenka, stojąc sztywno z rolkami na nogach. Stała i próbowała czegoś więcej. Próbowała ruszyć się z tego miejsca w którym zatrzymała się i szczęśliwa, uśmiechnięta z osiągnięcia jakiego dokonała po ponad dwóch latach od posiadania rolek.

Pierwsze próby o ile dobrze sobie przypominam zaczęły się po okresie zimowym jakieś 2 lata temu, kiedy mała z ogromną chęcią dużym zapałem próbowała choćby stanąć na rolkach, co niestety nie należało do najłatwiejszych zadań dla czterolatki. Obawa przed upadkiem, brak pewności siebie jedynie potęgowały uczucie bezsilności i przyczyniły się do niechęci jazdy na rolkach. Po nieudanych próbach nastał czas, że rolki po prostu kurzyły się w kącie. Aż do tego dnia, wyjątkowego dla nas wszystkich.

„Największą sztuką jest uwierzyć w siebie. Pewność siebie pozwala więcej osiągać i czerpać większą radość z tych osiągnięć.”

Długo nie musieliśmy czekać, na kolejny sukces. Lenka nabrała większej pewności siebie i zapragnęła czegoś więcej. Sama obrała sobie cel jakim była jazda na rowerze bez bocznych kółek. Ba! Po kilku upadkach, złościach, wylanych łez w końcu przejechała kilka metrów, a później kilkadziesiąt i tak coraz więcej, aż teraz … no wiecie sami. Widzę po niej, że chce dalej brnąć do przodu, dalej pokonywać kolejne przeszkody, obiera sobie cel i dąży do niego ze wszystkich swoich sił. Pozytywnie odmieniła się od początku wakacji. Wcześniej widać było, że zazdrości dzieciom, które bez problemu radzą sobie z jazdą na rowerze, które bez pomocy rodziców zasuwają na rolkach. Sama odczuwała niemoc, której już nie ma, bo wierzy w siebie. Wie, że może dokonać czegoś, czego wcześniej nie potrafiła.

Wiara w siebie, we własne możliwości na prawdę potrafi zdziałać cuda.

A wasze pociechy w jakim wieku opanowały techniki jazdy na rolkach czy rowerze i jak wpłynęło to na pewność własnej wartości?

IMG_8250

IMG_8248

IMG_8241

IMG_8237

IMG_8235

IMG_8220

IMG_7886

IMG_7900

IMG_7909

IMG_7915

IMG_7919

IMG_7942

IMG_7856

 

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Puść ten wpis dalej w świat: