gry polecamy recenzje

Kiedy nuda doskwiera – Monopoly Junior naszym wybawieniem

Kiedy pogoda nie pozwala nam na wyjście z domu, bądź towarzyszą nam dni kiedy chorujemy szukamy ciekawego zajęcia. Malowanie, kolorowanie szybko się nudzi, może inne dzieci potrafią godzinami malować, Lena szybko poszukuje czegoś ciekawszego.
Od kiedy jesteśmy w posiadaniu gry planszowej Monopoly Junior My Little Pony nuda nam nie doskwiera. Oprócz zabawy, uśmiechu na twarzy i ciekawości dziecka towarzyszy nam także nauka liczenia i rozwój wyobraźni. Zaletą są przede wszystkim proste zasady i niskie kwoty operacji, dzięki czemu dzieci dobrze sobie radzą.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 lat, ale bez obaw spokojnie poradzą sobie w tej grze młodsi – istnieje możliwość doboru trudności gry.

W rozgrywce mamy okazję do przebycia Equestrii zbierając ulubione kucyki oraz zarządzać pieniędzmi.  Płacenie banknotami w postaci serduszek jest wspaniałym dodatkiem gry.
Nie jest to gra w którą gra się bez końca, ponieważ została stworzona z myślą o najmłodszych jest bardzo prosta i kończy się  gdy jednemu z graczy skończą się serduszka (banknoty).

Nie ma  tutaj kupowania hoteli czy innych domków, dla odmiany budujemy tęczę.

Dzięki grze miałam okazję poznać najważniejsze postacie My Little Pony, jednej z ulubionych bajek Leny…

Dobrze wiem kim jest Pinkie Pie, Applejack, Fluttershy czy Rarity, a Ty?
Wymienione postacie służą jako pionki, co dodatkowo umila dziecku grę.Jako dziecko uwielbiałam planszową grę Monopoly, w karcianą  Monopoly Deal grywałam z mężem, a obecnie nie rozstajemy się z  Monopoly Junior My Little Pony w którą gramy całą rodziną 🙂 Mimo rywalizacji wspólne granie zbliża i poprawia relacje w rodzinie.
Jeśli nie zakupiliście jeszcze prezentu na święta wielkanocne, bądź inną okazję – polecam Monopoly!

A wy czy spotkaliście się z podobną grą?,   może jesteście w posiadaniu którejś z wersji?

You Might Also Like

Close