fbpx

W niedzielne popołudnie, kiedy za oknem pogoda nie zachwycała nie mieliśmy ochoty by wychylać się na mżawkę, której nie było końca. Siedząc w domowym zaciszu postanowiliśmy wspólnie w gronie rodzinnym stworzyć coś z naszych zbiorów kasztanowych. To coś miało być wyjątkowe i przede wszystkim zależało nam na tym by dziecko zachęcić do wspólnej zabawy.

Przygotowaliśmy sobie potrzebne rzeczy, które wydają się być niezbędne podczas kasztankowych tworów tj. ostro zakończony śrubokręt, zapałki, plastelina, oczka, wykałaczki, sznurek, klej termotopliwy, marker oraz karton z którego wycięliśmy kształt serca.

Zabraliśmy się do dzieła!

Ile śmiechu, radości i okrzyków pojawiało się podczas wbijania pająkom nóżek zresztą nie tylko wtedy, bo uśmiech towarzyszył nam przez cały czas tworzenia tych dzieł, a także długo po.

W rezultacie naszej pracy powstał kasztanowy ludzik, któremu Lenka dorobiła towarzyszy w postaci kotka i pieska. Choć piesek bardziej przypomina konia, bo jest większy od swego pana, to jednak nie mylcie go z innym stworzeniem bo to Lenusiowy piesek.

Pająki o dziwo okazały się strzałem w dziesiątkę w naszym przypadku. Ten pomysł przypadł do gustu Lenie, która dodatkowo dla tych stworzeń wykonała pajęczynę, by miały gdzie mieszkać. Nie było mowy o tym, by pająki zamieszkały w innym miejscu.

Na dodatek wszystkiego udało nam się wspólnie stworzyć kasztankowe serduszko, które przyozdobiło jedną z pustych ścian i idealnie wkomponowało się w aurę towarzyszącą tej porze roku.

A wszystko to stworzyliśmy z kasztanów i dodatków, które zapewne każdy ma w swoim domu. IMG_01508 IMG_01528 IMG_01518 IMG_01678

IMG_9995

IMG_0005-(2)

 

Pin It on Pinterest

Podziel się!

Puść ten wpis dalej w świat: