DIY do pobrania

Kalendarz adwentowy – zadania

Zbliża się do nas wielkimi krokami okres adwentu. Czas w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Co roku by umilić nam ten czas tworzymy kalendarz adwentowy. Pierwszy kalendarz zrobiłyśmy z Lenką dokładnie 3 lata temu. Były to piramidki, które wewnątrz skrywały w sobie smakołyki. Pamiętam, że Lenka nie mogła się doczekać by otwierać kolejne dni kalendarza. TUTAJ możecie podejrzeć nasz pierwszy kalendarz.

Nasz tegoroczny kalendarz zawiera zadania, z którymi zmierzy się nasza ośmiolatka. Oprócz zadań typowo świątecznych, są zadania edukacyjne, dobroczynne i takie, które wykonuje się wspólnie w gronie rodzinnym. Nasza pociecha na pewno nie będzie narzekała na nudę w okresie adwentu, a zadania wykonane przez cały ten okres usatysfakcjonują nie tylko osobę, która je wykonuje ale przede wszystkim nas rodziców.

Zdecydowanie bardziej preferujemy tego typu kalendarze, aniżeli takie, które możemy dostać w każdym sklepie. Jako dziecko pamiętam, że jednego dnia potrafiłam otworzyć wszystkie okienka z czekoladkami … łasuchem kiedyś byłam.

A ty masz już swój kalendarz?

Poniżej załączam zadania do pobrania oraz numerację na poszczególne dni do kalendarza adwentowego.

Zadania do kalendarza adwentowego

Cyfry do kalendarza adwentowego


Pliki są do pobrania bezpłatnie, są przeznaczone do użytku niekomercyjnego. Jeśli chcesz je skopiować, aby pokazać znajomym, podaj źródło za co będę bardzo wdzięczna.

Zapraszam Cię na mój Fan Page na Facebooku oraz Instagram, gdzie umieszczam niepublikowane wcześniej zdjęcia ?

You Might Also Like

Close