książki recenzje

Co robią pająki?

Tytuł mało interesujący dla osób, które unikają tych małych, przerażających stworzeń. Hm.. ale czy jest się czego bać ?

Gdy kupowałam dziecku tę książkę, nie myślałam o tym, by „oswoić” dziecko z owadami, do których większość czuje odrazę, bądź po prostu się ich boi. Chciałam po prostu książki innej niż wszystkie, do której dziecko może także stworzyć własną historię na podstawie barwnych ilustracji. Oprócz wspaniałych rymowanych tekstów, dziecko może poćwiczyć swoją spostrzegawczość.

Książka opowiada o przygodach pająka Kleofasa, który postanowił opuścić dom rodzinny. Możemy także poznać historię innych owadów np. trzmiela, komara czy karaluchów. Każda z opisanych historii jest równie ciekawa i czasami zabawna i na pewno przykuje uwagę małego czytelnika.

Dodatkowo ciekawe wykonanie książki, sztywna oprawa oraz barwne ilustracje i mała ilość tekstu są zaleta tej książki szczególnie dla osoby, która dopiero zaczyna poznawać świat literatury.

 

IMG_6109

IMG_5450

IMG_5464

IMG_5448

IMG_6111

IMG_5460

IMG_5459

IMG_5453

IMG_5443

IMG_5525

Podsumowując muszę wspomnieć o tym, że małe owady a przede wszystkim pająki nie są straszne memu dziecku. Wiem, że ta książka w jakiejś części przyczyniła się do takiego podejścia Leny względem owadów, dlatego właśnie uważam że warto posiadać tą książkę w swoim zbiorze.

 

„Opowiem Ci mamo co robią pająki”

Marcin Brykczyński

ilustrator: Daniel de Latour

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wpis powstał w ramach 2 edycji projektu „Przygody z książką”.

przygody-z-ksiazka-logo2

You Might Also Like

Close