Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Boom Boom!

Posted on 11 2 m read 116 views

Gry to najlepszy sposób na zabicie nudy. Dlatego w takie dni jak dzisiaj, gdy za oknem pada deszcz i jest iście depresyjnie wybieramy ten najlepszy sposób, który stanowi także idealną bazę do wspólnego spędzania czasu. Gra Boom Boom, którą zamierzam wam przedstawić zainspirowała mnie przede wszystkim ciekawym dodatkiem jakim jest dzwonek, który dostarcza graczom najwięcej emocji i zabawy.

Przyznam, że od czasu, kiedy staliśmy się posiadaczami tej gry stała się naszym faworytem wśród planszówek.

IMG_4083Gra składa się z 52 kart, planszy oraz dzwonka (dzięki któremu gra jest urozmaicona). Wykonanie gry jest na bardzo wysokim poziomie. Ilustracja na kartach idealnie odwzorowują bohaterów z Krainy Lodu. Karty do gry mają piękną kolorystkę, są przejrzyste i zachęcają by po nie sięgnąć.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej szóstego roku życia, choć przyznam że pięciolatek spokojnie poradzi sobie z zasadami tej gry.

W grę mogą grać maksymalnie 4 osoby.

JAK GRAĆ (zasady gry są proste)

W pierwszej kolejności rozkładamy planszę, w wycięciu ustawiamy dzwonek, rozdajemy karty dzieląc je na zakryte stosy w każdym z nim muszą znaleźć się 4 karty. Jeśli w grze bierze udział czterech graczy, to każdy z nich otrzymuje po 3 stosy, jeśli trzech – po 4 stosy, jeśli dwóch – po 6. Ostatnie cztery karty należy położyć na planszy odkryte, tak by wszyscy mieli do nich dostęp.

Zaczynamy! Najmłodszy zawodnik dzwoni dzwonkiem i rozpoczynamy pierwszą rundę.

Wszyscy grają jednocześnie!

Każdy z graczy może wziąć do ręki dowolny swój stos, odrzucić jedną kartę na planszę i zabrać z tego samego pola (wymiana karty). W grze należy w każdym stosie skompletować 4 karty z tą samą postacią. Kiedy uda nam się skompletować pierwszy stos musimy go odkryć i szybko zadzwonić dzwonkiem jeden raz. Przy każdym kolejnym zamknięciu stosu dzwonimy dzwonkiem 2 razy i tak dalej w zależności ile stosów ułożyliśmy. Zwycięzcą jest osoba, która jako pierwsza ułoży wszystkie stosy.

IMG_4072

IMG_4078IMG_413u

IMG_4134

IMG_4135s

Ta gra uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Boom Boom Frozen to jedna z tych szybkich, gier, które kończą się, zanim zaczną się na dobre, przez co na jednej rozgrywce zabawa nigdy się nie kończy.

Na pewno na blogu pojawi się jeszcze nie jeden wpis o podobnej tematyce, a to wszystko dzięki wspaniałemu projektowi pt. Grajmy!, którego pomysłodawczynią jest

mamajanka i On białe logo

Udostępnij

 • AgaMamaDusi

  Gra prezentuje się ciekawie i myślę że mojej Córci też by się spodobała… Tylko Kraina lodu to nie nasze klimaty 😉

  • Gra jest rewelacyjna i ma kilka motywów, może inny wam się spodoba 🙂

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Fajna gra, choć nie dla chłopaka – ale Trefl akurat ma taki wybór, że dla naszego Bąbla też pewnie coś się znajdzie 🙂 Pozdrawiam.

 • też mam nadzieję, że do końca roku pochwalicie się jeszcze niejedną planszówką!
  ta konkretna gra akurat nie bardzo mi się spodobała, bo wolę rozgrywki wymagające więcej ‚główkowania’ , ale mogę się założyć, że gdyby moja siostrzenica zobaczyła zdjęcia z tej recenzji, po prostu MUSIAŁABYM ją kupić 😉

 • Wielokrotnie zastanawiałam się nad ta grą, bo uwielbiamy gry Trefla, ale jakoś do tej pory jeszcze jej nie posiadamy 🙂

 • Jestem zdania, że takie gry nie tylko bawią, ale integrują i uczą. Cenne to atuty ! 🙂

 • Pierwszy raz ją widzę, świetna jest 🙂

 • Uwielbiamy planszówki:) CAŁĄ Rodzinką:) i cieszę się ogromnie, że wpadłam na ten wpis 🙂 takie polecane przez Mamuśki, zawsze się sprawdzają, jeszcze NIGDY się nie zawiodłam 🙂

 • Ja gdzieś w szafie mam dwie gry, nawet jeszcze nie rozpakowane:) Muszę w końcu po nie sięgnąć, bo zawsze lubiłam grać, a to tak fajnie rozwija:)

 • Od gier ugina Nam się już szafka 😀 Gramy całą rodziną i mamy zawsze z tego mega frajdę! 🙂